poniedziałek, 31 maja 2010

"Na pewno nie umrzecie"


"Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie" 1 Moj. 3.4

Od tego czasu minęło około 6 tyś. lat, a ludzie znowu kupują to kłamstwo szatana i to ludzie, którzy uważają się za nowo narodzonych, niektórzy z nich są nawet pastorami czy pełniącymi inne ważne służby. Odrzucają biblię, nauki apostolskie i nauki samego Jezusa, próbując robić z Niego kłamcę, bo On przecież powiedział:

"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego." Jana 3.3

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny." Jana 3.16

Potrzebna jest wiara i trzeba się nowo narodzić, bez tego nie ma zbawienia!!! Ale pismo również mówi tak:

"Bo jak ciało bez ducha jest martwe, tak i wiara bez uczynków jest martwa" Jakuba 2.26

Jezus powiedział wyraźnie:

"Tak więc po owocach poznacie ich. Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie. W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie" Mateusza 7.20-23

"Kto nie trwa we mnie, ten zostaje wyrzucony precz jak zeschnięta latorośl; takie zbierają i wrzucają w ogień, gdzie spłoną." Jana 15.6

"Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich" Obj. 3.15-16

Najpierw pojawili się fałszywi nauczyciele i zwodziciele, którzy mówili, że wystarczy raz odklepać modlitwę i to wszystko, a jak się będzie żyć dalej to nie ma takiego wielkiego znaczenia, oczywiście używali innych słów, ale sens dokładnie ten sam. Teraz pojawili się jeszcze więksi fałszywi nauczyciele i zwodziciele, którzy mówią, że każdy będzie zbawiony i nikt nie zazna drugiej śmierci bo Bóg jest miłością. To jest dokładnie to same kłamstwo, które doprowadziło do upadku pierwszych ludzi!!!

Oczywiście to prawda, że Bóg jest miłością, Jego miłość jest tak wielka i potężna, że nie można jej ogarnąć ludzkim rozumem, ale On również jest święty i sprawiedliwy!!!

My jesteśmy słabymi ludźmi i nie potrafiliśmy sprostać zadaniu i żyć całkowicie bez grzechu, a przecież zapłatą nawet z jeden grzech jest śmierć i dlatego właśnie dał Bóg Syna swego jednorodzonego, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale żył wieczny.


"Abraham uwierzył Bogu i poczytano mu to ku usprawiedliwieniu"
Gal. 3.6

My również musi uwierzyć, aby było nam to uznane za usprawiedliwienie!!!

Ludu Boży nie przyjmuj i nie powtarzaj innym kłamstwa węża "na pewno nie umrzecie" mimo, że dzisiaj ubrał on garnitur i stanął przy kazalnicy czy napisał wzruszającą książkę o miłości Bożej, ale przyprawił śmiercionośną trucizną, on zrobi wszystko, aby jak najwięcej sprowadzić na swoją złą drogę, on przecież nawet przybiera postać anioła światłości (2 Kor. 11.14)

"Lecz za przykładem Świętego, który was powołał, sami też bądźcie świętymi we wszelkim postępowaniu waszym, ponieważ napisano : Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty." 1 Piotra 1.15-16

Chcę być dla Niego czysty i święty, wiem, że ja i doskonałość to dwie przeciwności, ale ponieważ Go kocham to chcę żyć dla Niego tak jak tylko potrafię i wielbić Go całym swoim życiem.

sługa Jezusa Chrystusa
Przemek Owczarski

7 komentarzy:

 1. duch new age juz wtargnal do kosciola -Juz nie BOg jest miloscia ale z milosci zrobili boga.Jeszcze troche nie bedzie wolno rozsadzac nauki ze Slowem Bozym bo zarzuca ci ,ze brakuje ci milosci, osadzasz ludzi ,jestes łapaczem herezji i robisz polowanie na czarownice ,brak ci pokory itd itp. W niektórych ruchach juz tak jest i to niestety sie rozszerza jak zaraza.
  Wmawiaja ,ze jesteśmy jedno ze wszystkimi ktorzy maja imie Jezusa na ustach ,bez wnikania w to czy głoszą prawde.
  Juz wielu nie gorszy gdy z Boga Ojca robi sie w ksiazce "kobiete murzynke".Wmawia sie ,ze kazdy moze wyobrazac sobie BOga jak chce .Tylko ,ze wtedy tworzymy zupelnie innego boga :(
  Bóg miłuje ,ale też sprawiedliwie karze.Pamietajmy o Ananiaszu i Safirze.Miejmy miłość do Boga ale też bojaźn w sercu.
  "Patrz więc na dobroć i surowość Boga. Surowość wobec tych, co upadli, a
  dobroć Boga wobec ciebie, jeżeli tylko wytrwasz przy tej dobroci; w
  przeciwnym razie i ty będziesz wycięty."( List do Rzymian 11:22)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moze warto powklejac to na róznych forach chrzescijanskich. Oczywiscie nie po to, zeby siebie i swoja pokorna postawe rozreklamowac - bo wiadome, ze to nie lechtaloby wcale ego tak poboznego autora bloga -, ale po to, zeby uwielbic Boga i dla zbudowania innych oczywiscie :-) A moze jednak warto by bylo usunac zdjecie oraz imie i nazwisko z bloga... no bo przeciez tylko przeslanie sie liczy, prawda? ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie rozumiem dlaczego miałby usunąć ze swojego bloga swoją fotkę, swoje imię i nazwisko, w końcu to mój blog i nie jestem anonimowy ;-) Z resztą nawet w linku do tego bloga jest moje imię i nazwisko :-)

  A co do wklejania na innych forach, to proszę bardzo, nie mam nic przeciwko, ale proszę o podanie źródła czyli linka, nie chodzi mi o jakieś prawa autorskie czy coś takiego bo nie zależy mi na tym, ale aby jak najwięcej osób poznało mój blog, bo co jakiś czas będę na nim wpisywać nowe rzeczy :-)

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Każdy kto pochodzi od Jezusa nie ukrywa swojej twarzy ani danych personalnych tak jak czynił to Jezus i jego uczniowie.Iść za Jezusem to czynić to co On czynił.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szatan powiedział że ostatek oznaczony przez Boga to ten który przyjął chrzest w k.k i przyjął znak krzyża na swe czoło.A biblia mówi że owym znakiem jest duch święty , którym mają być opieczętowani wybrani w dniach końca i tak się stało kto go miał otrzymać otrzymał go zgodnie z obietnicą.A krzyż jest znamieniem bestii 666 kto go przyjął ten nie jest zapisany w księdze życia. Wyznawcy krzyża to wyznawcy Szatana. W jednym z objawień które otrzymałem powiedziano mi te słowa" Wszyscy wyznawcy krzyża zginą"

  OdpowiedzUsuń
 6. Owczarski to bydle i ściemnaicz. Pisze ładnie, ale w sercu ma błoto. Proponuję poczytać jego wpisy na forach internetowych. Chamstwo i słoma z butów...

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie chce mi się kolejny raz z następnym mądralą dyskutować. Zobacz kto to powiedział. Czy on mógł kłamać. Jeśli zaś kłamał to cała ta nauka psu na bude sie nie nadaje. Jeśli nie kłamał to po co ty tu wysługujesz się Szatanowi?

  OdpowiedzUsuń