sobota, 14 stycznia 2012

Ojcze nasz, czyli najbardziej zabójcza modlitwa

"I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom" Mat. 6.12

Wypowiadając te słowa modlitwy "Ojcze nasz" wielu ściąga na siebie wieczne potępienie bo Bóg nigdy im nie odpuści grzechów. Często można to widzieć np. w TV jak wielu "gorliwych" modli się tymi słowami, a później mówi, że nigdy nie wybaczą temu i tamtemu, albo, że nigdy mu tego nie zapomną. Brak wybaczenia obraca się przeciwko człowiekowi, nie tylko Bóg nie odpuści (wybaczy w taki sposób jak człowieka wybacza swoim winowajcom, czyli wcale), ale nawet na ziemi niektórzy ponoszą tego konsekwencje, takim mocny przykładem jest np. katastrofa Smoleńska, gdyby Ci ludzie wybaczyli i nie lecieli tam rozpamiętywać i rozdrapywać starych ran, niewykluczone, że żyliby nadal, brak wybaczenia i wieczna nienawiść obróciły się przeciwko im.
Warto się zastanowić nad tym jak my wybaczamy i czy to naprawdę robimy z głębi serca, warto się zastanowić czy nasze wybaczanie jest takie jakim chcielibyśmy, aby było wybaczanie naszych grzechów przez Boga.

www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski

4 komentarze:

 1. Zgadzam się w 100%. Szalom!

  http://www.niewolnik-chrystusa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak naprawdę nie wiesz, dlaczego ci ludzie zginęli w Smoleńsku.
  Postawiłeś się w roli Pana Boga i za Niego wydajesz wyrok.
  Co miał wspólnego w wybaczaniem pilot, stewardessy czy ochrona z Bor-u?
  Czy obecność przy grobie to brak wybaczenia?
  Skąd wiesz, co naprawdę myśleli ludzie , którzy tam zginęli?
  A dlaczego ludzie Zginęli w Smoleńsku w czasie wojny? Czy te kilkanaście tysięcy pomordowanych to z powodu niprzebaczenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co ma piernik do wiatraka? Przemek pisze o katastrofie lotniczej a Ty pytasz o ludzi z czasu wojny. O nich nie było ani słowa. Choć można by zastanowić się dlaczego jakiekolwiek wojny w ogóle miały miejsce, niejedna zapewne spowodowana była tym że ktoś ,komuś, czegoś nie wybaczył.

   Usuń